š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Hinode Hon Mirin - 1L
Brand: Hinode
Ingredients: Glucose, Rice based Alcohol, Water, Ethyl Alcohol, Glutinous Rice, Rice Koji.
Product of Japan
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.31kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 836/197 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 49 g |
| Ā Ā of which sugars | 31 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | <0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hinode Hon Mirin - 1L
Hinode Hon Mirin - 1L
Brand: Hinode
Ingredients: Glucose, Rice based Alcohol, Water, Ethyl Alcohol, Glutinous Rice, Rice Koji.
Product of Japan
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.31kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 836/197 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 49 g |
| Ā Ā of which sugars | 31 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | <0.01 g |
$21.95
Hinode Hon Mirin - 1Lā
$21.95
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Hinode
Ingredients: Glucose, Rice based Alcohol, Water, Ethyl Alcohol, Glutinous Rice, Rice Koji.
Product of Japan
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.31kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 836/197 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 49 g |
| Ā Ā of which sugars | 31 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | <0.01 g |