Heng's Fried Shallot - 1kg
Brand: Heng's
Ingredients: Shallots (89.5%), Palm Oil (10%), Salt (0.5%).
Product of Malaysia
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.26kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2210/526 kj/kcal |
| Fat | 30/45 g |
| Ā Ā of which saturates | 14.59 g |
| Carbohydrate | 59.97 g |
| Ā Ā of which sugars | 12.71 g |
| Fibre | 7.97 g |
| Protein | 3.04 g |
| Salt | 0.07 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Heng's Fried Shallot - 1kg
Heng's Fried Shallot - 1kg
Brand: Heng's
Ingredients: Shallots (89.5%), Palm Oil (10%), Salt (0.5%).
Product of Malaysia
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.26kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2210/526 kj/kcal |
| Fat | 30/45 g |
| Ā Ā of which saturates | 14.59 g |
| Carbohydrate | 59.97 g |
| Ā Ā of which sugars | 12.71 g |
| Fibre | 7.97 g |
| Protein | 3.04 g |
| Salt | 0.07 g |
Original: $10.58
-70%$10.58
$3.17Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Heng's
Ingredients: Shallots (89.5%), Palm Oil (10%), Salt (0.5%).
Product of Malaysia
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.26kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2210/526 kj/kcal |
| Fat | 30/45 g |
| Ā Ā of which saturates | 14.59 g |
| Carbohydrate | 59.97 g |
| Ā Ā of which sugars | 12.71 g |
| Fibre | 7.97 g |
| Protein | 3.04 g |
| Salt | 0.07 g |











