Heera Red Peanuts - 1kg
Brand: Heera
Ingredients: Red Peanuts.
Allergy Advice: May contain traces of Nuts.
Product of
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.11kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2341/564 kj/kcal |
| Fat | 46 g |
| Ā Ā of which saturates | 8.66 g |
| Carbohydrate | 16.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 4 g |
| Fibre | 8.5 g |
| Protein | 28.8 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Heera Red Peanuts - 1kg
Heera Red Peanuts - 1kg
Brand: Heera
Ingredients: Red Peanuts.
Allergy Advice: May contain traces of Nuts.
Product of
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.11kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2341/564 kj/kcal |
| Fat | 46 g |
| Ā Ā of which saturates | 8.66 g |
| Carbohydrate | 16.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 4 g |
| Fibre | 8.5 g |
| Protein | 28.8 g |
| Salt | 0 g |
Original: $7.12
-70%$7.12
$2.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Heera
Ingredients: Red Peanuts.
Allergy Advice: May contain traces of Nuts.
Product of
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.11kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2341/564 kj/kcal |
| Fat | 46 g |
| Ā Ā of which saturates | 8.66 g |
| Carbohydrate | 16.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 4 g |
| Fibre | 8.5 g |
| Protein | 28.8 g |
| Salt | 0 g |











