š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Hallamshire Gravy Browning Sauce - 2.5L
Brand: Hallamshire
Ingredients: Colour (Ammonia, Caramel), Water, Salt.
Net Volume: 2.5L
Shipping Weight: 3.388kg
Ingredients: Colour (Ammonia, Caramel), Water, Salt.
Net Volume: 2.5L
Shipping Weight: 3.388kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 494/116 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 28.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 28.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0 g |
| Salt | 14.6 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hallamshire Gravy Browning Sauce - 2.5L
Hallamshire Gravy Browning Sauce - 2.5L
Brand: Hallamshire
Ingredients: Colour (Ammonia, Caramel), Water, Salt.
Net Volume: 2.5L
Shipping Weight: 3.388kg
Ingredients: Colour (Ammonia, Caramel), Water, Salt.
Net Volume: 2.5L
Shipping Weight: 3.388kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 494/116 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 28.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 28.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0 g |
| Salt | 14.6 g |
$10.58
Hallamshire Gravy Browning Sauce - 2.5Lā
$10.58
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Hallamshire
Ingredients: Colour (Ammonia, Caramel), Water, Salt.
Net Volume: 2.5L
Shipping Weight: 3.388kg
Ingredients: Colour (Ammonia, Caramel), Water, Salt.
Net Volume: 2.5L
Shipping Weight: 3.388kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 494/116 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 28.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 28.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0 g |
| Salt | 14.6 g |











