š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Hacizade Lemon Roll Turkish Delight - 200g
Brand: Hacizade
Ingredients: Sugar, Water, Corn Starch, Coconut, Ginger, Mint Flavour, Lemon Flavour, Natural Colourant, Acid Regulator, Citric Acid E330
Product of Turkey
Net Volume: 200g
Shipping Weight: 310g
| Nutritional Information (per 40g) | |
|---|---|
| Energy | 514/123 kj/kcal |
| Fat | 0.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | N/A |
| Ā Ā of which sugars | 27.3 |
| Fibre | N/A |
| Protein | N/A |
| Salt | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hacizade Lemon Roll Turkish Delight - 200g
Hacizade Lemon Roll Turkish Delight - 200g
Brand: Hacizade
Ingredients: Sugar, Water, Corn Starch, Coconut, Ginger, Mint Flavour, Lemon Flavour, Natural Colourant, Acid Regulator, Citric Acid E330
Product of Turkey
Net Volume: 200g
Shipping Weight: 310g
| Nutritional Information (per 40g) | |
|---|---|
| Energy | 514/123 kj/kcal |
| Fat | 0.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | N/A |
| Ā Ā of which sugars | 27.3 |
| Fibre | N/A |
| Protein | N/A |
| Salt | N/A |
$0.79
Original: $2.65
-70%Hacizade Lemon Roll Turkish Delight - 200gā
$2.65
$0.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Hacizade
Ingredients: Sugar, Water, Corn Starch, Coconut, Ginger, Mint Flavour, Lemon Flavour, Natural Colourant, Acid Regulator, Citric Acid E330
Product of Turkey
Net Volume: 200g
Shipping Weight: 310g
| Nutritional Information (per 40g) | |
|---|---|
| Energy | 514/123 kj/kcal |
| Fat | 0.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | N/A |
| Ā Ā of which sugars | 27.3 |
| Fibre | N/A |
| Protein | N/A |
| Salt | N/A |