Guarana Antarctica Soft Drink - 330ml
Ingredients: Water, Sugar, Carbon Dioxide, Guarana Extract (0.013%), Natural Flavourings, Acid (Citric Acid), Preservatives (E211, E202) and Colour (E150d).Ā
Product of Portugal
Net Volume: 330ml
Shipping Weight: 395g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 126/30 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 7.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 7.3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Guarana Antarctica Soft Drink - 330ml
Guarana Antarctica Soft Drink - 330ml
Ingredients: Water, Sugar, Carbon Dioxide, Guarana Extract (0.013%), Natural Flavourings, Acid (Citric Acid), Preservatives (E211, E202) and Colour (E150d).Ā
Product of Portugal
Net Volume: 330ml
Shipping Weight: 395g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 126/30 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 7.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 7.3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Water, Sugar, Carbon Dioxide, Guarana Extract (0.013%), Natural Flavourings, Acid (Citric Acid), Preservatives (E211, E202) and Colour (E150d).Ā
Product of Portugal
Net Volume: 330ml
Shipping Weight: 395g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 126/30 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 7.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 7.3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |




