Grace Chili Plantain Chips - 9x85g
Brand: Grace
Ingredients: Ripe Plantain (73%), Non Hydrogenated Vegetable Oil (Palm Olein), Chilli Flavour (5%) (Corn Starch, Dextrose, Salt, Sugar, Chilli Powder (8%), Oleoresin Capsicum)
Product of Colombia
Net Weight: 9x85g
Shipping Weight: 1kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1991/476 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 63 g |
| Ā Ā of which sugars | 24 g |
| Fibre | 6 g |
| Protein | 3.4 g |
| Salt | 0.82 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Grace Chili Plantain Chips - 9x85g
Grace Chili Plantain Chips - 9x85g
Brand: Grace
Ingredients: Ripe Plantain (73%), Non Hydrogenated Vegetable Oil (Palm Olein), Chilli Flavour (5%) (Corn Starch, Dextrose, Salt, Sugar, Chilli Powder (8%), Oleoresin Capsicum)
Product of Colombia
Net Weight: 9x85g
Shipping Weight: 1kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1991/476 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 63 g |
| Ā Ā of which sugars | 24 g |
| Fibre | 6 g |
| Protein | 3.4 g |
| Salt | 0.82 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Grace
Ingredients: Ripe Plantain (73%), Non Hydrogenated Vegetable Oil (Palm Olein), Chilli Flavour (5%) (Corn Starch, Dextrose, Salt, Sugar, Chilli Powder (8%), Oleoresin Capsicum)
Product of Colombia
Net Weight: 9x85g
Shipping Weight: 1kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1991/476 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 63 g |
| Ā Ā of which sugars | 24 g |
| Fibre | 6 g |
| Protein | 3.4 g |
| Salt | 0.82 g |











