Golden Swan Lychees in Syrup - 567g
Brand: Golden Swan
Ingredients: Water, Lychees, Sugar, Acidity Regulator (Citric Acid E330).
Product of China
Net Volume: 567g
Drained Weight: 255g
Shipping Weight: 720g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 349/83 kj/kcal |
| Fat | 0.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 19.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 15.6 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Golden Swan Lychees in Syrup - 567g
Golden Swan Lychees in Syrup - 567g
Brand: Golden Swan
Ingredients: Water, Lychees, Sugar, Acidity Regulator (Citric Acid E330).
Product of China
Net Volume: 567g
Drained Weight: 255g
Shipping Weight: 720g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 349/83 kj/kcal |
| Fat | 0.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 19.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 15.6 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Golden Swan
Ingredients: Water, Lychees, Sugar, Acidity Regulator (Citric Acid E330).
Product of China
Net Volume: 567g
Drained Weight: 255g
Shipping Weight: 720g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 349/83 kj/kcal |
| Fat | 0.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 19.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 15.6 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0 g |











