Pearl of Seas Squid Tube U5 - 1kg [FROZEN]
Brand: Pearl of Seas
Ingredients: Squid Tube (Molluscs) (80%), Water, Salt, Acidity Regulators (E330,E331)
Allergy Advice: Contains Molluscs.
Product of China
Net Weight: 700g
Shipping Weight: 1160g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 323/77/ kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.3 g |
| Carbohydrate | 0.0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.0 g |
| Fibre | 0.0g |
| Protein | Ā 11g |
| Salt | 1.1g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Pearl of Seas Squid Tube U5 - 1kg [FROZEN]
Pearl of Seas Squid Tube U5 - 1kg [FROZEN]
Brand: Pearl of Seas
Ingredients: Squid Tube (Molluscs) (80%), Water, Salt, Acidity Regulators (E330,E331)
Allergy Advice: Contains Molluscs.
Product of China
Net Weight: 700g
Shipping Weight: 1160g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 323/77/ kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.3 g |
| Carbohydrate | 0.0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.0 g |
| Fibre | 0.0g |
| Protein | Ā 11g |
| Salt | 1.1g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Pearl of Seas
Ingredients: Squid Tube (Molluscs) (80%), Water, Salt, Acidity Regulators (E330,E331)
Allergy Advice: Contains Molluscs.
Product of China
Net Weight: 700g
Shipping Weight: 1160g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 323/77/ kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.3 g |
| Carbohydrate | 0.0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.0 g |
| Fibre | 0.0g |
| Protein | Ā 11g |
| Salt | 1.1g |











