🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Chang Holy Basil Leaves - 500g [FROZEN]
Brand: Chang
Ingredients: Holy Basil Leaves (100%)
Product of Thailand
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 550g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 149/35 kj/kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 3.2 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Chang Holy Basil Leaves - 500g [FROZEN]
Chang Holy Basil Leaves - 500g [FROZEN]
Brand: Chang
Ingredients: Holy Basil Leaves (100%)
Product of Thailand
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 550g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 149/35 kj/kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 3.2 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0 g |
$9.25
Chang Holy Basil Leaves - 500g [FROZEN]—
$9.25
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Chang
Ingredients: Holy Basil Leaves (100%)
Product of Thailand
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 550g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 149/35 kj/kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 3.2 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3.8 g |
| Salt | 0 g |











