Buenas Jute Leaves - 227g [FROZEN]
Ingredients: Jute Leaves (60%) and Water.
Product of Philippines
Net Weight: 227g
Shipping Weight: 395g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 129/30 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.2 g |
| Protein | 1.2 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Buenas Jute Leaves - 227g [FROZEN]
Buenas Jute Leaves - 227g [FROZEN]
Ingredients: Jute Leaves (60%) and Water.
Product of Philippines
Net Weight: 227g
Shipping Weight: 395g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 129/30 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.2 g |
| Protein | 1.2 g |
| Salt | 0 g |
Original: $1.53
-70%$1.53
$0.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Jute Leaves (60%) and Water.
Product of Philippines
Net Weight: 227g
Shipping Weight: 395g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 129/30 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.2 g |
| Protein | 1.2 g |
| Salt | 0 g |











