Buenas Grated Purple Yam - 454g [FROZEN]
Ingredients: Grated Purple Yam (100%).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 510g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 461/108 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 25 g |
| Ā Ā of which sugars | 2 g |
| Fibre | 0.2 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Buenas Grated Purple Yam - 454g [FROZEN]
Buenas Grated Purple Yam - 454g [FROZEN]
Ingredients: Grated Purple Yam (100%).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 510g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 461/108 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 25 g |
| Ā Ā of which sugars | 2 g |
| Fibre | 0.2 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0 g |
Original: $5.79
-70%$5.79
$1.74Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Grated Purple Yam (100%).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 510g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 461/108 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 25 g |
| Ā Ā of which sugars | 2 g |
| Fibre | 0.2 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0 g |











