š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
FYN Purple Sweet Potato - 100g
Brand: Fuyinong
Ingredients: Purple Sweet Potato (93.5%), Sugar.
Product of China
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
Ingredients: Purple Sweet Potato (93.5%), Sugar.
Product of China
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 965/230.64 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 51.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 24.3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0.15 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

FYN Purple Sweet Potato - 100g
FYN Purple Sweet Potato - 100g
Brand: Fuyinong
Ingredients: Purple Sweet Potato (93.5%), Sugar.
Product of China
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
Ingredients: Purple Sweet Potato (93.5%), Sugar.
Product of China
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 965/230.64 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 51.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 24.3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0.15 g |
$0.40
Original: $1.33
-70%FYN Purple Sweet Potato - 100gā
$1.33
$0.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Fuyinong
Ingredients: Purple Sweet Potato (93.5%), Sugar.
Product of China
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
Ingredients: Purple Sweet Potato (93.5%), Sugar.
Product of China
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 965/230.64 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 51.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 24.3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0.15 g |











