FreshAsia Foods Sliced Lamb - 400g [FROZEN]
Ingredients: Lamb (100%).
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 475g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2052/491 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 4 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

FreshAsia Foods Sliced Lamb - 400g [FROZEN]
FreshAsia Foods Sliced Lamb - 400g [FROZEN]
Ingredients: Lamb (100%).
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 475g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2052/491 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 4 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Lamb (100%).
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 475g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2052/491 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 4 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | N/A |











