Figo Fish Balls - 400g [FROZEN]
Ingredients: Fish Meat (77%), Tapioca Starch (12%), Salt (3%), Palm Oil (3%), Permitted Flavour Enhancer (E621)(2.2%), Sugar (1.8%), Garlic (0.6%), Egg Albumin (0.4%).
Allergy Advice: Contains Eggs
Product of Malaysia
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 382/91 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.9 g |
| Carbohydrate | 10.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 4.9 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 1.7 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Figo Fish Balls - 400g [FROZEN]
Figo Fish Balls - 400g [FROZEN]
Ingredients: Fish Meat (77%), Tapioca Starch (12%), Salt (3%), Palm Oil (3%), Permitted Flavour Enhancer (E621)(2.2%), Sugar (1.8%), Garlic (0.6%), Egg Albumin (0.4%).
Allergy Advice: Contains Eggs
Product of Malaysia
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 382/91 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.9 g |
| Carbohydrate | 10.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 4.9 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 1.7 g |
Original: $5.99
-70%$5.99
$1.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Fish Meat (77%), Tapioca Starch (12%), Salt (3%), Palm Oil (3%), Permitted Flavour Enhancer (E621)(2.2%), Sugar (1.8%), Garlic (0.6%), Egg Albumin (0.4%).
Allergy Advice: Contains Eggs
Product of Malaysia
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 382/91 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.9 g |
| Carbohydrate | 10.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 4.9 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 1.7 g |











