Fastnet King Scallops Raw Roe-Less (10/20) - 700g [FROZEN]
Ingredients: Scallops (85%)(Molluscs), Water, E450, E451.
Product of UK
Net Weight: 700g
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 298/69 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 3.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12.1 g |
| Salt | 1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Fastnet King Scallops Raw Roe-Less (10/20) - 700g [FROZEN]
Fastnet King Scallops Raw Roe-Less (10/20) - 700g [FROZEN]
Ingredients: Scallops (85%)(Molluscs), Water, E450, E451.
Product of UK
Net Weight: 700g
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 298/69 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 3.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12.1 g |
| Salt | 1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Scallops (85%)(Molluscs), Water, E450, E451.
Product of UK
Net Weight: 700g
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 298/69 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 3.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12.1 g |
| Salt | 1 g |











