East Asia Five Spice Powder - 250g
Brand: East Asia
Ingredients: Star Aniseed (18.9%), Cassia Bark (28.3%), Fennel Seed (28.3%), Orange Peel (14.1%), Spice Ginger (4.76%), Tsaoko Cardamom (1.88%), Clove (1.88%), Szechuan Pepper (1.88%).
Product of China
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1500/358 kj/kcal |
| Fat | 2.1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.7 g |
| Carbohydrate | 74 g |
| Ā Ā of which sugars | 3.9 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 9.9 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

East Asia Five Spice Powder - 250g
East Asia Five Spice Powder - 250g
Brand: East Asia
Ingredients: Star Aniseed (18.9%), Cassia Bark (28.3%), Fennel Seed (28.3%), Orange Peel (14.1%), Spice Ginger (4.76%), Tsaoko Cardamom (1.88%), Clove (1.88%), Szechuan Pepper (1.88%).
Product of China
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1500/358 kj/kcal |
| Fat | 2.1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.7 g |
| Carbohydrate | 74 g |
| Ā Ā of which sugars | 3.9 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 9.9 g |
| Salt | 0 g |
Original: $3.13
-70%$3.13
$0.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: East Asia
Ingredients: Star Aniseed (18.9%), Cassia Bark (28.3%), Fennel Seed (28.3%), Orange Peel (14.1%), Spice Ginger (4.76%), Tsaoko Cardamom (1.88%), Clove (1.88%), Szechuan Pepper (1.88%).
Product of China
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1500/358 kj/kcal |
| Fat | 2.1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.7 g |
| Carbohydrate | 74 g |
| Ā Ā of which sugars | 3.9 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 9.9 g |
| Salt | 0 g |











