Dollee Yam Cookies - 220g
Brand: Dollee
Ingredients: Wheat Flour, Vegetable Oil (Palm), Sugar, Salt, Yam Flavour (0.2%), Raising Agent (E500(i)).
Allergy Advice: Contains Wheat. May contain Sesame Seed and Peanut.
Product of Malaysia
Net Weight: 220g
Shipping Weight: 305g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2197/523 kj/kcal |
| Fat | 26 g |
| Ā Ā of which saturates | 12.2 g |
| Carbohydrate | 65.9 g |
| Ā Ā of which sugars | 20.5 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 6.3 g |
| Salt | 1.5 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dollee Yam Cookies - 220g
Dollee Yam Cookies - 220g
Brand: Dollee
Ingredients: Wheat Flour, Vegetable Oil (Palm), Sugar, Salt, Yam Flavour (0.2%), Raising Agent (E500(i)).
Allergy Advice: Contains Wheat. May contain Sesame Seed and Peanut.
Product of Malaysia
Net Weight: 220g
Shipping Weight: 305g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2197/523 kj/kcal |
| Fat | 26 g |
| Ā Ā of which saturates | 12.2 g |
| Carbohydrate | 65.9 g |
| Ā Ā of which sugars | 20.5 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 6.3 g |
| Salt | 1.5 g |
Original: $3.13
-70%$3.13
$0.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Dollee
Ingredients: Wheat Flour, Vegetable Oil (Palm), Sugar, Salt, Yam Flavour (0.2%), Raising Agent (E500(i)).
Allergy Advice: Contains Wheat. May contain Sesame Seed and Peanut.
Product of Malaysia
Net Weight: 220g
Shipping Weight: 305g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2197/523 kj/kcal |
| Fat | 26 g |
| Ā Ā of which saturates | 12.2 g |
| Carbohydrate | 65.9 g |
| Ā Ā of which sugars | 20.5 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 6.3 g |
| Salt | 1.5 g |











