š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
D'aucy Brand Sweetcorn - 326g
Brand: D'aucy
Ingredients: Sweetcorn Kernels, Water.
Product of EU
Net Volume: 326g
Shipping Weight: 430g
Ingredients: Sweetcorn Kernels, Water.
Product of EU
Net Volume: 326g
Shipping Weight: 430g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 322/77 kj/kcal |
| Fat | 1.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 11 g |
| Ā Ā of which sugars | 5 g |
| Fibre | 2.8 g |
| Protein | 2.7 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

D'aucy Brand Sweetcorn - 326g
D'aucy Brand Sweetcorn - 326g
Brand: D'aucy
Ingredients: Sweetcorn Kernels, Water.
Product of EU
Net Volume: 326g
Shipping Weight: 430g
Ingredients: Sweetcorn Kernels, Water.
Product of EU
Net Volume: 326g
Shipping Weight: 430g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 322/77 kj/kcal |
| Fat | 1.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 11 g |
| Ā Ā of which sugars | 5 g |
| Fibre | 2.8 g |
| Protein | 2.7 g |
| Salt | 0 g |
$0.40
Original: $1.33
-70%D'aucy Brand Sweetcorn - 326gā
$1.33
$0.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: D'aucy
Ingredients: Sweetcorn Kernels, Water.
Product of EU
Net Volume: 326g
Shipping Weight: 430g
Ingredients: Sweetcorn Kernels, Water.
Product of EU
Net Volume: 326g
Shipping Weight: 430g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 322/77 kj/kcal |
| Fat | 1.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 11 g |
| Ā Ā of which sugars | 5 g |
| Fibre | 2.8 g |
| Protein | 2.7 g |
| Salt | 0 g |



