Dalgety Instant Ginseng & Ginger Herbal Tea - 122g
Ingredients: Ginseng (35%), Ginger (35%), Honey (20%), Lemongrass (10%)
Product of UK
Net Weight/Volume: 122g
Shipping Weight: 170g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 294/70 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 18 g |
| Ā Ā of which sugars | 16 g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dalgety Instant Ginseng & Ginger Herbal Tea - 122g
Dalgety Instant Ginseng & Ginger Herbal Tea - 122g
Ingredients: Ginseng (35%), Ginger (35%), Honey (20%), Lemongrass (10%)
Product of UK
Net Weight/Volume: 122g
Shipping Weight: 170g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 294/70 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 18 g |
| Ā Ā of which sugars | 16 g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $3.98
-70%$3.98
$1.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Ginseng (35%), Ginger (35%), Honey (20%), Lemongrass (10%)
Product of UK
Net Weight/Volume: 122g
Shipping Weight: 170g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 294/70 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 18 g |
| Ā Ā of which sugars | 16 g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











