Dalgety Good Night Sleep Herbal Tea - 40g
Brand: Dalgety
Ingredients: Natural Dried Lavender (25%), Natural Dried Camomile, Natural Dried Lemongrass, Natural Dried Peppermint
Product of UK
Net Weight/Volume: 40g
Shipping Weight: 75g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 10/2 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dalgety Good Night Sleep Herbal Tea - 40g
Dalgety Good Night Sleep Herbal Tea - 40g
Brand: Dalgety
Ingredients: Natural Dried Lavender (25%), Natural Dried Camomile, Natural Dried Lemongrass, Natural Dried Peppermint
Product of UK
Net Weight/Volume: 40g
Shipping Weight: 75g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 10/2 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $3.79
-70%$3.79
$1.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Dalgety
Ingredients: Natural Dried Lavender (25%), Natural Dried Camomile, Natural Dried Lemongrass, Natural Dried Peppermint
Product of UK
Net Weight/Volume: 40g
Shipping Weight: 75g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 10/2 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |

