Cook's Samosas - 96x12.5g [FROZEN]
Ingredients: Wheat Flour, Water, Potato, Onion, Cabbage, Mushroom, Carrot, Palm Oil, Salt, Curry Powder, Sugar, Flavour Enhancer (E621, E627), White Pepper.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of China
Net Weight: 96x12.5g
Shipping Weight: 1.496kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 480/115 kj/kcal |
| Fat | 2.16 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.83 g |
| Carbohydrate | 21.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.28 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 3.15 g |
| Salt | 1.2 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cook's Samosas - 96x12.5g [FROZEN]
Cook's Samosas - 96x12.5g [FROZEN]
Ingredients: Wheat Flour, Water, Potato, Onion, Cabbage, Mushroom, Carrot, Palm Oil, Salt, Curry Powder, Sugar, Flavour Enhancer (E621, E627), White Pepper.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of China
Net Weight: 96x12.5g
Shipping Weight: 1.496kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 480/115 kj/kcal |
| Fat | 2.16 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.83 g |
| Carbohydrate | 21.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.28 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 3.15 g |
| Salt | 1.2 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Wheat Flour, Water, Potato, Onion, Cabbage, Mushroom, Carrot, Palm Oil, Salt, Curry Powder, Sugar, Flavour Enhancer (E621, E627), White Pepper.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of China
Net Weight: 96x12.5g
Shipping Weight: 1.496kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 480/115 kj/kcal |
| Fat | 2.16 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.83 g |
| Carbohydrate | 21.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.28 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 3.15 g |
| Salt | 1.2 g |











