CLH Broadbean Paste - 1kg
Brand: CLH
Ingredients: Chilli (48%), Broadbean (30%), Salt, Wheat Flour.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of China
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1160g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 275/65.7 kj/kcal |
| Fat | 1.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 6.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.6 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 18.6 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

CLH Broadbean Paste - 1kg
CLH Broadbean Paste - 1kg
Brand: CLH
Ingredients: Chilli (48%), Broadbean (30%), Salt, Wheat Flour.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of China
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1160g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 275/65.7 kj/kcal |
| Fat | 1.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 6.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.6 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 18.6 g |
Original: $3.98
-70%$3.98
$1.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: CLH
Ingredients: Chilli (48%), Broadbean (30%), Salt, Wheat Flour.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of China
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1160g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 275/65.7 kj/kcal |
| Fat | 1.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 6.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.6 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 18.6 g |











