Chin Chin Almond Jelly - 540g
Ingredients: Nature Gum (Vegetarian), Almond, Cane Sugar, Water, Flavour.
Allergy Advice: Contains Almonds
Product of Taiwan
Net Weight: 540g
Shipping Weight: 695g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 279/67 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 17 g |
| Ā Ā of which sugars | 14 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Chin Chin Almond Jelly - 540g
Chin Chin Almond Jelly - 540g
Ingredients: Nature Gum (Vegetarian), Almond, Cane Sugar, Water, Flavour.
Allergy Advice: Contains Almonds
Product of Taiwan
Net Weight: 540g
Shipping Weight: 695g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 279/67 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 17 g |
| Ā Ā of which sugars | 14 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Nature Gum (Vegetarian), Almond, Cane Sugar, Water, Flavour.
Allergy Advice: Contains Almonds
Product of Taiwan
Net Weight: 540g
Shipping Weight: 695g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 279/67 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 17 g |
| Ā Ā of which sugars | 14 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











