Chi-Sheng Crispy Fried Shallot - 150g
Brand: Chi-Sheng
Ingredients: Shallot (70%), Palm Oil, Corn Starch, Wheat Bran Powder.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of Taiwan
Net Weight: 150g
Shipping Weight: 190g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2073/496 kj/kcal |
| Fat | 24 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 64 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5.5 g |
| Salt | 3.2 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Chi-Sheng Crispy Fried Shallot - 150g
Chi-Sheng Crispy Fried Shallot - 150g
Brand: Chi-Sheng
Ingredients: Shallot (70%), Palm Oil, Corn Starch, Wheat Bran Powder.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of Taiwan
Net Weight: 150g
Shipping Weight: 190g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2073/496 kj/kcal |
| Fat | 24 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 64 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5.5 g |
| Salt | 3.2 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Chi-Sheng
Ingredients: Shallot (70%), Palm Oil, Corn Starch, Wheat Bran Powder.
Allergy Advice: Contains Wheat.
Product of Taiwan
Net Weight: 150g
Shipping Weight: 190g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2073/496 kj/kcal |
| Fat | 24 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 64 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5.5 g |
| Salt | 3.2 g |



