Buenas Bitter Melon Leaves - 227g [FROZEN]
Ingredients: Bitter Melon Leaves (60%), Water.
Product of Philippines
Net Weight: 227g
Shipping Weight: 410g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 199/46.8 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 2.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Buenas Bitter Melon Leaves - 227g [FROZEN]
Buenas Bitter Melon Leaves - 227g [FROZEN]
Ingredients: Bitter Melon Leaves (60%), Water.
Product of Philippines
Net Weight: 227g
Shipping Weight: 410g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 199/46.8 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 2.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Original: $2.65
-70%$2.65
$0.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Bitter Melon Leaves (60%), Water.
Product of Philippines
Net Weight: 227g
Shipping Weight: 410g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 199/46.8 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 2.3 g |
| Salt | 0.3 g |











