Bru Instant Coffee (Jar) - 200g
Brand: Bru
Ingredients: Instant Coffee (70%) and Roasted Chicory (30%).
Product of India
Net Weight: 200g
Shipping Weight: 670g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1502/359 kj/kcal |
| Fat | 0.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 76 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0.86 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bru Instant Coffee (Jar) - 200g
Bru Instant Coffee (Jar) - 200g
Brand: Bru
Ingredients: Instant Coffee (70%) and Roasted Chicory (30%).
Product of India
Net Weight: 200g
Shipping Weight: 670g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1502/359 kj/kcal |
| Fat | 0.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 76 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0.86 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Bru
Ingredients: Instant Coffee (70%) and Roasted Chicory (30%).
Product of India
Net Weight: 200g
Shipping Weight: 670g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1502/359 kj/kcal |
| Fat | 0.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 76 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0.86 g |











