Big Foot Himalaya Salt with Ginger & Lemon Candy - 12x15g
Brand: Big Foot
Ingredients: Sucrose, Glucose, Syrup, Citric Acid (E300), Himalaya Salt, Ginger Extract, Lemon Juice, Natural Flavour.
Product of Malaysia
Net Weight: 12x15g
Shipping Weight: 240g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1569/375 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 91.4 g |
| Ā Ā of which sugars | g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.56 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Big Foot Himalaya Salt with Ginger & Lemon Candy - 12x15g
Big Foot Himalaya Salt with Ginger & Lemon Candy - 12x15g
Brand: Big Foot
Ingredients: Sucrose, Glucose, Syrup, Citric Acid (E300), Himalaya Salt, Ginger Extract, Lemon Juice, Natural Flavour.
Product of Malaysia
Net Weight: 12x15g
Shipping Weight: 240g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1569/375 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 91.4 g |
| Ā Ā of which sugars | g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.56 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Big Foot
Ingredients: Sucrose, Glucose, Syrup, Citric Acid (E300), Himalaya Salt, Ginger Extract, Lemon Juice, Natural Flavour.
Product of Malaysia
Net Weight: 12x15g
Shipping Weight: 240g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1569/375 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 91.4 g |
| Ā Ā of which sugars | g |
| Fibre | g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.56 g |











