BDMP Dried Anchovy BP - 100g
Brand: BDMP
Ingredients: Anchovy (Fish) (Stolephorus Spp.) (90%), Salt (10%).
Allergy Advice: Contains Anchovy (fish)
Product of Thailand
Net Volume: 100g
Shipping Weight: 145g
Disclaimer - Product should be kept in freezer
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 760/180 kj/kcal |
| Fat | 3.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 38 g |
| Salt | 10.6 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

BDMP Dried Anchovy BP - 100g
BDMP Dried Anchovy BP - 100g
Brand: BDMP
Ingredients: Anchovy (Fish) (Stolephorus Spp.) (90%), Salt (10%).
Allergy Advice: Contains Anchovy (fish)
Product of Thailand
Net Volume: 100g
Shipping Weight: 145g
Disclaimer - Product should be kept in freezer
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 760/180 kj/kcal |
| Fat | 3.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 38 g |
| Salt | 10.6 g |
Original: $3.92
-70%$3.92
$1.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: BDMP
Ingredients: Anchovy (Fish) (Stolephorus Spp.) (90%), Salt (10%).
Allergy Advice: Contains Anchovy (fish)
Product of Thailand
Net Volume: 100g
Shipping Weight: 145g
Disclaimer - Product should be kept in freezer
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 760/180 kj/kcal |
| Fat | 3.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 38 g |
| Salt | 10.6 g |











