Bamboo Tree Brand Rice Vermicelli Noodles 8pk - 30x400g
Brand: Bamboo Tree
Ingredients: Rice Flour (87.7%), Water (12.3%), Salt (0%).
Net Weight: 30x400g
Shipping Weight: 13.5kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1515/362 kj/kcal |
| Fat | 1.94 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.77 g |
| Carbohydrate | 80.7 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0.52 g |
| Protein | 7.73 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bamboo Tree Brand Rice Vermicelli Noodles 8pk - 30x400g
Bamboo Tree Brand Rice Vermicelli Noodles 8pk - 30x400g
Brand: Bamboo Tree
Ingredients: Rice Flour (87.7%), Water (12.3%), Salt (0%).
Net Weight: 30x400g
Shipping Weight: 13.5kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1515/362 kj/kcal |
| Fat | 1.94 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.77 g |
| Carbohydrate | 80.7 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0.52 g |
| Protein | 7.73 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Bamboo Tree
Ingredients: Rice Flour (87.7%), Water (12.3%), Salt (0%).
Net Weight: 30x400g
Shipping Weight: 13.5kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1515/362 kj/kcal |
| Fat | 1.94 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.77 g |
| Carbohydrate | 80.7 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0.52 g |
| Protein | 7.73 g |
| Salt | 0 g |







