š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Baba's Turmeric Powder - 250g
Brand: Baba's
Ingredients: Pure, Dry Turmeric.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 290g
Ingredients: Pure, Dry Turmeric.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1445/344 kj/kcal |
| Fat | 1.4 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 56.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 4.7 g |
| Fibre | 19.1 g |
| Protein | 6.8 g |
| Salt | 0.025 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Baba's Turmeric Powder - 250g
Baba's Turmeric Powder - 250g
Brand: Baba's
Ingredients: Pure, Dry Turmeric.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 290g
Ingredients: Pure, Dry Turmeric.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1445/344 kj/kcal |
| Fat | 1.4 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 56.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 4.7 g |
| Fibre | 19.1 g |
| Protein | 6.8 g |
| Salt | 0.025 g |
$3.13
Baba's Turmeric Powder - 250gā
$3.13
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Baba's
Ingredients: Pure, Dry Turmeric.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 290g
Ingredients: Pure, Dry Turmeric.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1445/344 kj/kcal |
| Fat | 1.4 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 56.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 4.7 g |
| Fibre | 19.1 g |
| Protein | 6.8 g |
| Salt | 0.025 g |











