Baba's Kurma Mix - 250g
Brand: Baba's
Ingredients: Coriander, Cumin, Fennel, White Pepper, Star Anise, Cinnamon, Dhall, Dried Ginger, Cardamon, Clove, Bay Leaf, Rice and Nutmeg
Product of Malaysia
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 350g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1856/442 kj/kcal |
| Fat | N/A g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 22.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.4 g |
| Fibre | 31.9 g |
| Protein | 15.5 g |
| Salt | N/A g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Baba's Kurma Mix - 250g
Baba's Kurma Mix - 250g
Brand: Baba's
Ingredients: Coriander, Cumin, Fennel, White Pepper, Star Anise, Cinnamon, Dhall, Dried Ginger, Cardamon, Clove, Bay Leaf, Rice and Nutmeg
Product of Malaysia
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 350g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1856/442 kj/kcal |
| Fat | N/A g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 22.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.4 g |
| Fibre | 31.9 g |
| Protein | 15.5 g |
| Salt | N/A g |
Original: $3.13
-70%$3.13
$0.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Baba's
Ingredients: Coriander, Cumin, Fennel, White Pepper, Star Anise, Cinnamon, Dhall, Dried Ginger, Cardamon, Clove, Bay Leaf, Rice and Nutmeg
Product of Malaysia
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 350g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1856/442 kj/kcal |
| Fat | N/A g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 22.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.4 g |
| Fibre | 31.9 g |
| Protein | 15.5 g |
| Salt | N/A g |











