Baba's Chilli Powder - 250g
Brand: Baba's
Ingredients: Pure, Dry Chilli.
Product of Malaysia
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1663/396 kj/kcal |
| Fat | 9.5 g |
| Ā Ā of which saturates | g |
| Carbohydrate | 22.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 7.9 g |
| Fibre | 40.3 g |
| Protein | 14.4 g |
| Salt | 0.021 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Baba's Chilli Powder - 250g
Baba's Chilli Powder - 250g
Brand: Baba's
Ingredients: Pure, Dry Chilli.
Product of Malaysia
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1663/396 kj/kcal |
| Fat | 9.5 g |
| Ā Ā of which saturates | g |
| Carbohydrate | 22.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 7.9 g |
| Fibre | 40.3 g |
| Protein | 14.4 g |
| Salt | 0.021 g |
Original: $3.13
-70%$3.13
$0.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Baba's
Ingredients: Pure, Dry Chilli.
Product of Malaysia
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 290g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1663/396 kj/kcal |
| Fat | 9.5 g |
| Ā Ā of which saturates | g |
| Carbohydrate | 22.8 g |
| Ā Ā of which sugars | 7.9 g |
| Fibre | 40.3 g |
| Protein | 14.4 g |
| Salt | 0.021 g |











