Baba's Chilli Powder - 1kg
Brand: Baba's
Ingredients: Pure Dry Chilli.
Product of Malaysia
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.12kg       Â
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1663/396 kj/kcal |
| Fat | 9.5 g |
| Â Â of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 22.8 g |
| Â Â of which sugars | 7.9 g |
| Fibre | 40.3 g |
| Protein | 14.4 g |
| Salt | N/A g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Baba's Chilli Powder - 1kg
Baba's Chilli Powder - 1kg
Brand: Baba's
Ingredients: Pure Dry Chilli.
Product of Malaysia
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.12kg       Â
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1663/396 kj/kcal |
| Fat | 9.5 g |
| Â Â of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 22.8 g |
| Â Â of which sugars | 7.9 g |
| Fibre | 40.3 g |
| Protein | 14.4 g |
| Salt | N/A g |
Original: $11.91
-70%$11.91
$3.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Baba's
Ingredients: Pure Dry Chilli.
Product of Malaysia
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.12kg       Â
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1663/396 kj/kcal |
| Fat | 9.5 g |
| Â Â of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 22.8 g |
| Â Â of which sugars | 7.9 g |
| Fibre | 40.3 g |
| Protein | 14.4 g |
| Salt | N/A g |











