š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Aytac Risotto Rice - 1kg
Brand: Aytac
Ingredients: Risotto Rice
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.1g
Ingredients: Risotto Rice
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.1g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1483/349 kj/kcal |
| Fat | 1.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 77 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.01 g |
| Fibre | 2.8 g |
| Protein | 6.9 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Aytac Risotto Rice - 1kg
Aytac Risotto Rice - 1kg
Brand: Aytac
Ingredients: Risotto Rice
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.1g
Ingredients: Risotto Rice
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.1g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1483/349 kj/kcal |
| Fat | 1.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 77 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.01 g |
| Fibre | 2.8 g |
| Protein | 6.9 g |
| Salt | 0 g |
$1.14
Original: $3.79
-70%Aytac Risotto Rice - 1kgā
$3.79
$1.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Aytac
Ingredients: Risotto Rice
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.1g
Ingredients: Risotto Rice
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.1g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1483/349 kj/kcal |
| Fat | 1.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 77 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.01 g |
| Fibre | 2.8 g |
| Protein | 6.9 g |
| Salt | 0 g |