Adabi Ketupat Nasi Rice Cube - 6 x 130g
Ingredients: Rice (99%), Natural Pandan Flavouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 780g
Shipping Weight: 885g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1494/356 kj/kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 77.8 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fibre | 1.2 g |
| Protein | 7.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Adabi Ketupat Nasi Rice Cube - 6 x 130g
Adabi Ketupat Nasi Rice Cube - 6 x 130g
Ingredients: Rice (99%), Natural Pandan Flavouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 780g
Shipping Weight: 885g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1494/356 kj/kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 77.8 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fibre | 1.2 g |
| Protein | 7.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Original: $4.92
-70%$4.92
$1.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Rice (99%), Natural Pandan Flavouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 780g
Shipping Weight: 885g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1494/356 kj/kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 77.8 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fibre | 1.2 g |
| Protein | 7.6 g |
| Salt | 0.1 g |











