Acecook Oh! Ricey Rice Noodles - 18x500g
Brand: Acecook Oh!
Ingredients: Rice (91.4%), Thickener (E1404), Salt, Emulsifiers (E322 (Soy), E466).
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Single Unit Shipping Weight: 565g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1454/343 kj/kcal |
| Fat | 0.6 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 77 g |
| Ā Ā of which sugars | 2 g |
| Fibre | 1.8 g |
| Protein | 6.4 g |
| Salt | 1 g |
Case Shipping Weight: 9.09kg
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Acecook Oh! Ricey Rice Noodles - 18x500g
Acecook Oh! Ricey Rice Noodles - 18x500g
Brand: Acecook Oh!
Ingredients: Rice (91.4%), Thickener (E1404), Salt, Emulsifiers (E322 (Soy), E466).
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Single Unit Shipping Weight: 565g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1454/343 kj/kcal |
| Fat | 0.6 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 77 g |
| Ā Ā of which sugars | 2 g |
| Fibre | 1.8 g |
| Protein | 6.4 g |
| Salt | 1 g |
Case Shipping Weight: 9.09kg
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Acecook Oh!
Ingredients: Rice (91.4%), Thickener (E1404), Salt, Emulsifiers (E322 (Soy), E466).
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Single Unit Shipping Weight: 565g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1454/343 kj/kcal |
| Fat | 0.6 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 77 g |
| Ā Ā of which sugars | 2 g |
| Fibre | 1.8 g |
| Protein | 6.4 g |
| Salt | 1 g |
Case Shipping Weight: 9.09kg











