3.15PM Brown Sugar Ginger Tea - 75g
Brand: 3.15pm
Ingredients: Sugar, Brown Sugar (44%), Artificial Flavouring, Ginger Powder (5%), Colour: E150d, Anticaking Agent: E551
Allergy Advice: Contains Milk
Product of Taiwan
Net Weight: 75g
Shipping Weight: 145g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1596/382 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 93 g |
| Ā Ā of which sugars | 93 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.07 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

3.15PM Brown Sugar Ginger Tea - 75g
3.15PM Brown Sugar Ginger Tea - 75g
Brand: 3.15pm
Ingredients: Sugar, Brown Sugar (44%), Artificial Flavouring, Ginger Powder (5%), Colour: E150d, Anticaking Agent: E551
Allergy Advice: Contains Milk
Product of Taiwan
Net Weight: 75g
Shipping Weight: 145g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1596/382 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 93 g |
| Ā Ā of which sugars | 93 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.07 g |
Original: $3.26
-70%$3.26
$0.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: 3.15pm
Ingredients: Sugar, Brown Sugar (44%), Artificial Flavouring, Ginger Powder (5%), Colour: E150d, Anticaking Agent: E551
Allergy Advice: Contains Milk
Product of Taiwan
Net Weight: 75g
Shipping Weight: 145g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1596/382 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 93 g |
| Ā Ā of which sugars | 93 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.07 g |











